fbpx

Kaip parduoti nekilnojamą turtą?

Apie nekilnojamo turto pardavimą sklando įvairios nuomonės. Vieni įsitikinę, kad tai – paprasta užduotis, nereikalaujanti įgūdžių, o kiti nedrįstų pardavinėti be profesionalų pagalbos. Išties, šis procesas gali atrodyti nesudėtingai. Visgi, kiekvienam savininkui kyla panašūs klausimai. Kaip parduoti nekilnojamą turtą? Kokių klaidų vengti? Ar verta samdyti NT brokerį? Šiuo įrašu sieksiu atsakyti į iškylančius klausimus.

Rinkos analizė

Didžiausia ir dažniausia nepatyrusių pardavėjų klaida – nustatyti turto kainą, remiantis tik skelbimų portalų duomenimis. Šiose platformose matome tik pradines kainas prieš derybas, žmonių norus ir lūkesčius. Susipažinę su jau parduotų objektų sąrašu, matytumėte, jog realiai turtas parduodamas net 5-20% pigiau, lyginant su pradiniu skelbimu. Supratę šį faktorių, savininkai neretai atsisako pardavinėti, todėl nemaža dalis matomų objektų rinkoje taip ir neranda naujų šeimininkų. Duomenis apie parduotą turtą galite rasti oficialiame nekilnojamo turto registre, naudojantis – ntsandoriai.lt paslauga.

Kitas svarbus žingsnis – suvokti situaciją iš pirkėjo perspektyvos. Būsto pirkimas – itin svarbus žingsnis žmogaus gyvenime, todėl rimti pirkėjai paieškoms dažniausiai skiria ne vieną mėnesį ir taip susipažįsta su rinka geriau nei nepatyrę pardavėjai. Stebėję rinką ilgesnį laiką, žmonės tikrai nepuls įsigyti turto, pirkėjo nerandančio kelis mėnesius bei pardavinėjamo už didesnę nei rinkos kainą. Kas savaitę mažinti kainą taip pat ne išeitis – tai signalas potencialiems pirkėjams, kad turtas nepaklausus.

Taigi, tikslios pradinės kainos nustatymas yra kertinis žingsnis, norint brangiai bei sėkmingai parduoti nekilnojamą turtą. Žinant tikslią vertę, galima pozicionuoti objektą rinkoje taip, kad šis konkuruotų ir sulauktų rimtų pirkėjų susidomėjimo. Kuo daugiau suinteresuotų parduodamu objektu – tuo lengviau ne tik parduoti turtą, bet ir gauti geriausią kainos pasiūlymą. Pirkėjai konkuruoja tarpusavyje, yra mažiau linkę derėtis bei greičiau priima sprendimą pirkti.

Objekto pristatymas rinkai

Norint padidinti tikimybę sėkmingai parduoti butą ar namą, taip pat būtina jį patraukliai pateikti potencialiems pirkėjams. Aukštos kokybės nuotraukos, erdvės pojūtis, aiškus išplanavimas, tvarka bei išryškinti objekto privalumai pakelia turto vertę žmonių akyse. Juk pirmiausia potencialūs pirkėjai skelbimą pamatys viešojoje erdvėje tarp daugybės kitų pasiūlymų ir tik tada atvyks apžiūrėti gyvai. Todėl būtina skirti laiko ir objektą pristatyti atsakingai. Tačiau taip pat nereikėtų persistengti. Jei skelbime pateiksite klaidingą informaciją ar prisižaisite retušuodami nuotraukas, prarasite pirkėjo pasitikėjimą bei, tikėtina, sandorį.

Derybos

Nustačius optimalią pradinę kainą bei patraukliai pristačius objektą, atsiranda ir potencialių pirkėjų susidomėjimas. Tai sukelia natūralią konkurenciją bei suteikia pardavėjui pranašumą derybose. Tačiau labai svarbu išklausyti visus susidomėjusius ir tik tada pradėti derybas dėl geriausio sandorio. Dažna pardavėjų klaida tampa siekis agresyviai įpiršti turtą, nes pirkėjams tai sukelia diskomfortą ir nesąmoningą atmetimo reakciją. Vietoj to, pardavėjas turi pasitikėti turto paklausa ir sukurti konkurenciją tarp pirkėjų.

Gavus daugiau nei vieną pasiūlymą, kaina keliama aukciono principu. Tokiu būdu pardavėjas sudaro geriausią sandorį, kokį tuo metu gali pasiūlyti rinka. Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį į faktą, jog geriausias metas tam – pirmosios pardavimo savaitės. Vėliau parduoti turtą darosi vis sunkiau ir tikimybė gauti geriausią pasiūlymą vis mažėja. NT brokerių terminais – pasiūlymas tampa „nuvalkiotu” bei visiems matytu.

Dokumentai ir sutartys

Net didžiausiems biurokratijos skeptikams privaloma įsitikinti, jog prieš parduodant objektą, visi reikalingi dokumentai būtų paruošti tinkamai. Registrų centro išraše neturi būti žymų, kurios neleistų įvykdyti sandorio, kadastriniai matavimai turi būti tikslūs. Menkiausi neatitikimai gali išgąsdinti pirkėjus ir atimti iš jūsų geriausią pasiūlymą.

Suradus pirkėją, rekomenduojama pasirašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį ir gauti avansą. Ši sutartis nėra būtina, galima iškart registruotis vizitui pas notarą. Tačiau dažnu atveju procesas užtrunka, tad atsiranda rizika, jog pirkėjas persigalvos ir prarasite ne tik šį, bet ir kitus potencialius pirkėjus. Visą kitą teisinį pirkimo-pardavimo procesą privalo atlikti notaras pasirinktame notarų biure.

Ar verta samdyti NT brokerį?

Sėkmingo pardavimo receptą sudaro trys dalys: optimalios kainos nustatymas, objekto pristatymas rinkai bei derybos su susidomėjusiais pirkėjais. 

Profesionalus NT brokeris žino ne tik, kaip nustatyti optimaliausią kainą, bet ir jaučia rinkos pulsą – kokie objektai tuo metu patrauklūs bei kaip kinta kainos – auga ar krenta. Tačiau jei esate aktyvus rinkos dalyvis ir sekate tendencijas, ši užduotis bus įveikiama.

Nekilnojamo turto pristatymas rinkai taip pat įkandama užduotis.  Reikės laiko sutvarkyti objektą, kameros su plataus kampo objektyvu bei išsamaus aprašymo, išskiriant privalumus.

Derybos – labiausiai neįvertintas pardavimo etapas, kuriame profesionalaus NT brokerio vertė yra didžiausia. Parduodant turtą, dažnai atsiranda potencialių pirkėjų, kurie žada pirkti jau telefoninio pokalbio metu. Vieni bandys agresyviai derėtis, pabrėždami turto minusus. Kiti prašys laiko pagalvoti ir pasitarti su artimaisiais. Treti į objekto apžiūrą ateis su atspausdinta pirkimo-pardavimo sutartimi.

NT brokeris aiškiai žino, kaip elgtis tokiose ir dar labiau kuriozinėse situacijose, dažnai praktikuoja derybas bei nėra emociškai prisirišęs prie turto. Taip pat profesionalas natūraliai turi didesnį autoritetą ir pranašumą, moka bendrauti su agresyviais pirkėjais bei žino, kaip pasinaudoti reikiama situacija, siekiant pakelti kainą ar uždaryti sandorį tinkamu metu. Visa tai ženkliai padidina tikimybę susitarti dėl geriausio pasiūlymo. 

Tačiau jei derybos jums nėra svetimos, o stresas bei spaudimas negąsdina – su šia NT brokerio užduotimi taip pat galite sėkmingai susitvarkyti. Visgi, jei neturite reikiamų įgūdžių ir informacijos, nesekate rinkos tendencijų bei nesate patyrę derybose – brokerio paslaugos padės ne tik pasiekti geriausią sandorį, bet ir sutaupys daug laiko bei nervinių ląstelių. Galiausiai, jei jūsų laikas kainuoja daugiau nei brokerio, tokios paslaugos atsipirks vienareikšmiškai.

Susisiekite su manimi ir aš su dideliu noru suteiksiu informaciją apie jūsų turto poziciją rinkoje, padėsiu įvertinti ir išskirti turto privalumus, padėsiu atsikratyti senais daiktais ir kitais būdais pagerinsiu bendrą vaizdą, suorganizuosiu profesionalią fotosesiją, pasirūpinsiu reklama. Atliksiu visą vadybinę dalį, jog pavyktų parduoti butą ar namą už maksimalią įmanomą kainą, sutaupant Jūsų laiką ir sumažinant patiriamą spaudimą ir stresą.

Galiu būti Jūsų NT Brokeris Vilniuje.

Susiję straipsniai

Gaukite išskirtinius pasiūlymus

• Tik mano atrinkti pasiūlymai investavimui.
• Išskirtinės galimybės investuoti į NT projektus.
• Verti dėmesio NT projektai būstui.

Gaukite išskirtinius pasiūlymus

• Tik mano atrinkti pasiūlymai investavimui.
• Išskirtinės galimybės investuoti į NT projektus.
• Verti dėmesio NT projektai būstui.

Mes naudojame slapukus, kad būtų patogu naršyti mūsų svetainėje. Naršydami toliau jūs sutinkate priimti mūsų naudojamus slapukus.